האמת על לוחות זמנים של תינוקות

האמת על לוחות זמנים של תינוקות

האם יש להתרחק או לאמץ את לוחות הזמנים של התינוק? פעוטות אוהבים שגרה, אבל מה לגבי תינוקות? כמו כל כך הרבה בעיות של גידול ילדים, יש יותר מתשובה אחת נכונה.

האם תינוקות באמת צריכים לוח זמנים?

תזמון הוא מושג מודרני. הקדמונים לא האכילו תינוקות לפי השעה על שעון השמש ולא קבעו לוחות זמנים של תנומה לתינוק. אבל להישאר מאורגן יכול להציל חיים עבור האמהות של היום ויכול לעזור לתינוק לאמץ לוח זמנים שעובד טוב יותר עבור המשפחה.

 

כמובן, לוחות זמנים נוקשים שמתעלמים מבכי של תינוק הם לא טבעיים ולא אוהבים. אבל לוחות זמנים גמישים לתינוק – שקובעים זמנים משוערים להאכלה ושינה – יכולים לעבוד די טוב.

שינויים פשוטים בתזמון יילודים מגבירים את השינה

מחקר שנערך על תינוקות יונקים מצא ש-2 תיקוני תזמון פשוטים הניבו שיפור גדול בשינה בחודשיים הראשונים:

 

מתעוררים ל"פיד החלומות" בין 22:00. וחצות.

תגובה לבכי לילה עם כמה דקות של החזקה או החלפת חיתול לפני האכלה.

תוך 3 שבועות, 100% מהתינוקות ישנו מתיחות של 5 שעות עם 2 הצעדים הללו, לעומת 23% מהתינוקות שבהם לא נוסה תזמון.

היתרונות של לוח זמנים לתינוק

כשחושבים על זה, היתרון של לוחות זמנים גמישים אינו הפתעה ענקית מכיוון שתינוקות הם מומחי למידה! עוד לפני הלידה, התינוק שלך מתחיל לזהות את הקול והמוזיקה האהובה עליך. כך שלמידת דפוס ההאכלה והשינה אינה מעל דרגת השכר שלה.

 

כמה מומחים מייעצים על לוח זמנים "לאכול, לשחק, לישון". הם מקווים שבאמצעות משחק קטן כדי להפריד בין אכילה לשינה (ולא תמיד האכלה לפני השינה) יעזור לתינוקות ללמוד להירדם ללא האכלה – כשהם מתעוררים ב-2 בלילה.

 

זה נשמע הגיוני, אבל זה למעשה נוגד את הביולוגיה של התינוק שלך. תינוקות ישנוניים לאחר האכלה, לא משנה כמה אתה דוחף ומשחק איתם. כמו כן, לפני השינה, אתה רוצה למלא את הבטן של הבחור הקטן שלך כדי להאריך את שנתו.

 

מעניין: תיקי עגלה מעוצבים 2022 >>>

מהו לוח זמנים טוב לתינוק יילוד?

אם אתה מתכוון לנסות לקבוע תזמון, אני מציע לך לחכות כחודש (עד שההאכלה תלך ממש טוב), ואז בצע את הפעולות הבאות:

  • סחב את תינוקך הרבה במהלך היום כדי לעזור לו ללמוד את ההבדל בין יום ללילה.
  • במהלך היום, האכילו את באג האהבה שלכם כל 1.5-2 שעות, ואז הרדימו אותו. (התחיל את התנומה לפני שהוא מפהק ונראה עיניים נפולות.)
  • אם הוא ישן יותר משעתיים, העיר אותו לתקופת המשחק/האכלה הבאה שלו. תנומות ארוכות גורמות לפחות אכילה בשעות היום ויותר רעב בלילה.
  • האכילו אותו בחדר שקט כדי שלא יסיח דעתו ויסרב לאכול.
  • הפעל את הרעש הלבן – ואת האורות כבה – 20 דקות לפני תנומות וזמן השינה. זה מרגיע את מערכת העצבים של תינוקך ונותן איתות ברור שזמן הישנוניות מגיע. השתמש בטכניקת ההתעוררות והשינה כדי לעזור לו ללמוד להרגיע את עצמו.
  • העיר את תינוקך ל"האכלת חלום" בין 22:00 לחצות בכל לילה כדי למלא את בטנו ולהכין אותו לתקופת שינה ארוכה יותר.