פלדה, עץ או אלומיניום: מה הכי מתאים לפרגולה שלכם?

פלדה, עץ או אלומיניום: מה הכי מתאים לפרגולה שלכם?

כעת, כשהחורף נגמר, אתם מצפים ליהנות מהשמש. אם אתם מוצאים את עצמכם מביטים דרך החלון לחצר האחורית שנראית מעט חשופה, ייתכן שהגיע הזמן לעשות בה מהפך לפני שהקיץ יגיע. פרגולה היא דרך נהדרת לא רק להוסיף תכונה חדשה לחצר האחורית שלכם בחודשים החמים יותר, אלא שהיא יכולה גם לספק צל והגנה לאזור הפטיו שלכם במשך כל ימות השנה.

 

אבל לפני שאתם מתחילים, תצטרכו להבין מאיזה חומר אתם רוצים שהפרגולה החדשה שלכם תיוצר. ישנן כמה אפשרויות לבחירה, כך שזה יקל עלינו להרכיב סקירה של שלוש האפשרויות העיקריות – עץ, פלדה ואלומיניום.

 

שמרו על מראה קלאסי עם פרגולה מעץ

נכון שיש חומרי בנייה חדשים יותר עבור הפרגולה שלכם, אבל עץ הוא עדיין אפשרות אמינה תוך היותו אחד החומרים הזולים והזמינים ביותר.

 

עם זאת, אם בחרתם בעץ כחומר הבנייה העיקרי שלכם, חשוב שתזכרו כי העץ זקוק לתחזוקה שוטפת כדי להגן עליו מפני יסודות הטבע. תחזוקה של מסגרות עץ דורשת בדרך כלל:

 

  • ניגוב מסגרת הפרגולה באקונומיקה בחודשים לחים כדי למנוע צמיחת עובש.
  • צביעה בצבע איכותי ועמיד בחום כדי למנוע נזקי חום רבים שמייבשים את העץ.
  • צביעה מחדש של המסגרת לפחות פעם בחמש שנים, כדי להבטיח שהעץ יישמר במצב אופטימלי.

 

אם אינכם רוצים לצבוע את מסגרת העץ שלכם מכיוון שאתם אוהבים את המראה הטבעי יותר, עץ מטופל הוא חומר מצוין לפרגולות.

 

הישארו בטוחים עם פרגולה מפלדה

אם אתם לא מעוניינים בעץ כמסגרת לפרגולה שלכם, פלדה היא אלטרנטיבה נהדרת.

 

פלדת מטופלת היא הסוג הנפוץ ביותר של פלדה המשמשת לקורות של פרגולות. זהו חומר קל לבנייה, שלא יירקב או יינזק ולכן הוא גם דורש פחות תחזוקה מאשר עץ.

 

יתרון נוסף של מסגרת פלדה לפרגולה הוא שמדובר בחומר חזק ועמיד יותר מאשר מקבילו, העץ, כלומר הוא בדרך כלל יחזיק מעמד זמן רב יותר. עם זאת, מסגרות פלדה יכולות להיות יקרות בהרבה מעץ, ולא תוכלו להשיג את המראה הטבעי והיפה של העץ.

 

לתחזוקה של מסגרת פרגולה מפלדה, הדבר העיקרי שצריך לצפות לו הוא חלודה וקורוזיה. לשם כך, חיוני שמסגרת הפלדה שלכם תהיה מצופה לחלוטין בציפוי אבץ (המכונה גם פלדה מגולוונת) או בצבע משולב אבץ-אלומיניום.

 

החיים קלים יותר עם פרגולה מאלומיניום

כשמדובר בחומר בנייה שצריך להשתלב עם חיק הטבע, אלומיניום הוא חומר נהדר. הוא קל משקל, אינו מחליד ומעניק לכם גימור מעולה בתחזוקה נמוכה. מכיוון שאלומיניום כל כך עמיד בפני האלמנטים של הטבע, זו האפשרות הטובה ביותר אם אתם גרים באזורי מפרץ או חוף.

 

הדבר הטוב ביותר באלומיניום הוא שבדרך כלל אין צורך בתחזוקה שלו מלבד ניקוי מדי פעם, כך שהוא מושלם למי שאין לו זמן או יכולת לצבוע את המסגרת באופן קבוע.

 

ניתן לצבוע גם אלומיניום כך שיתאים לצבע ולסגנון של הבית שלכם, ומגוון רחב של צבעים זמינים עבור מטרה זו.

 

לא משנה באיזה חומר תבחרו בסוף, יהיה לכם אזור חיצוני חדש מוכן לשימוש במשך כל השנה, אז התחילו עכשיו להפיק את המרב מהחצר האחורית שלכם.

ניתן ליהנות ממגוון שמשיות לגינה ולמרפסת במקום פרגולות.

 

בקרו באתר שלנו לעוד מידע https://solaris-ltd.co.il/