מזון חכם: נפלא עבור הגוף, המוח והנפש

מזון חכם: נפלא עבור הגוף, המוח והנפש

אתם בטח תדעו מניסיון: חטיפים, סלטים, מנות ראשונות וקינוחים קטנים שמכינים בכוסות או קערות דורשים זמן רב של עבודה. מה שכן, הם צריכים להיראות נהדר כשהם מוגשים כחלק מבופה או על הדרך. וזה מועיל אם הם גם בריאים ולא סתם תענוג לאכול אותם. אם תצליחו להכין כוסות נחמדות עם אוכל איכותי, בריא וטעים לכנסים וקבלות פנים, זה יכול להיות יתרון עצום שמתאים לאירוע – וטיעון משכנע לאותן מנות שדורשות זמן הכנה ארוך.

 

מה שלמדנו אז כשהיינו סטודנטים פשוט כבר לא מספיק. למרבה המזל, ישנם מחקרים רבים בנושא המזון וכיצד הוא משפיע עלינו. רובם משעממים ומציעים מעט מאוד השראה, אבל בבסיסם יש מסר אחד ברור: השילוב הנכון בין מרכיבים שונים יכול לעשות הרבה עבור הגוף, המוח והנפש שלנו. מריכוז גבוה יותר בעבודה שלנו, לעור יפה יותר ואיזון רגשי – מה שאנחנו יודעים היום מאפשר לנו ליצור כלים קטנים וחכמים המספקים את כל אלה. ניתן לשלב את הידע הזה בקלות בתכנון התפריטים. אנו יכולים להדליק זיקוקים קטנים וטעימים שישפיעו רבות על הנפש והגוף של האנשים ויעזרו להם להיראות ולהרגיש יותר מושכים. לא רע, נכון?

 

ביצים ודגים (סלמון) למשל מכילים חומצות שומן מסוג אומגה 3, מה שהופך אותם לאוכל בריא למוח. ביצה טובה במיוחד לזיכרון לטווח הקצר שלנו. חזרת מכילה ויטמין C כמעט כפליים מכמות דומה של לימון, ולכן היא נהדרת בקידום זרימת הדם במוח. פילה בקר וחזה ברווז מכילים שפע של חומצות אמינו ועשירים בברזל – בלעדיהם הריכוז שלנו במצב פחות טוב. כדי לקדם מצב רוח חיובי, מומלץ לנסות צ'ילי, וניל, פטרוזיליה או אולי אגוז מוסקט. מזונות אלו מהווים מקור לחומרים מעוררים במוח כמו סרוטונין. גם למגנזיום באגוזים יש השפעה מרגיעה. בסופו של דבר, אם הגוף משחרר אנדורפינים אז זה מקל על הכאבים ומקדם את תחושת הרווחה.

 

אבל אני לא באמת צריך לספר לכם את כל זה. פשוט קחו את זה כהשראה וקצת אוכל למחשבה. יש שפע של מזונות שיכולים להשפיע על גופנו ונפשנו בכל מיני דרכים. אבל כשמשלבים אותם בכוס קטנה, הם צריכים להיות טעימים ולהיראות סקסיים. אני חושב שהאורחים שלנו יתעניינו בנושא הזה. אם נוכל להתערב ולהשפיע עליהם כך שהם ירגישו נהדר פיזית במהלך כנס ועדיין יהיו מרוכזים בשעות אחר הצהריים, אלה יכולות להיות חדשות טובות עבורנו ועבורם.

 

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר https://www.chefs.co.il/