איך לחסוך כסף על ספרים – דרכים לקרוא יותר תוך הוצאה פחותה

איך לחסוך כסף על ספרים – דרכים לקרוא יותר תוך הוצאה פחותה

שמעת פעם את הביטוי "כמו ילד בחנות ממתקים"? זה בדיוק מה שאני מרגיש בחנות ספרים. המראה של כל אותם ספרים חדשים ויפים, מכוסים מבריקים ומלאים במילים שמחכות שאקרא אותם, מאיר את עיניי.

 

עד שאני מסתכל על תגי המחיר, כלומר. אפילו רומנים בכריכה רכה עולים כמו כרטיס לקולנוע, והמחירים של ספרים בכריכה קשה וספרי לימוד בקולג' מדהימים אפילו יותר. במחירים האלה, אם הייתי קונה כל ספר שרציתי לקרוא, לא היה לי כסף לשום דבר אחר.

 

למרבה המזל, יש הרבה דרכים לשמור על עצמך בחומר קריאה בתקציב.

איך לחסוך כסף על ספרים

במקום לפוצץ את כל תלוש המשכורת שלי בקניית ספרים, למדתי דרכים לתמוך בהרגלי הקריאה שלי בפחות. אני כל הזמן מחפש מקורות חדשים של ספרים זולים ו – עדיף – בחינם. ובמהלך השנים, חשפתי כמה משאבים נהדרים עבור תולעת הספרים בתקציב.

1. ספריות

עבור כל חובב ספרים, ספרייה ציבורית היא גן עדן עלי אדמות – בניין שלם מלא בספרים שכל אחד יכול לקרוא בחינם. אם יש לך ספרייה טובה בעיר שלך, כרטיס ספרייה הוא הכרטיס שלך לכל עידן בהיסטוריה ולכל עולם שאי פעם תוכל לחלום עליו.

 

למרבה הצער, לא כל הספריות הציבוריות נוצרות שוות. חלקם בניינים עצומים עמוסים במיליוני כרכים בכל נושא, בעוד שאחרים הם בניינים צנועים המכילים רק כמה מדפים.

 

למרבה המזל, כאשר אתה שואל ספרים מהספרייה, אתה לא מוגבל למה שנמצא בסניף המקומי שלך. כרטיס הספרייה שלך נותן לך גישה ליותר מסתם הערימות. זהו דרכון לכל מערכת הספרייה שלך הודות לשיתוף פעולה מיושן וטכנולוגיה מודרנית.

 

הלוואה בין ספרייתית. אם הספרייה המקומית שלך היא חלק ממערכת גדולה יותר, תוכל לגשת לכל ספר במערכת זו. הספרן המקומי שלך יכול לחפש בסניפים אחרים את הכותר הרצוי ולשלוח אותו לסניף המקומי שלך, שם אתה בודק אותו, קורא אותו ומחזיר אותו.

ספריות אלקטרוניות. אפילו ספריות שאינן חלק ממערכות גדולות יותר יכולות להשתייך לספרייה אלקטרונית. זהו אוסף של ספרים אלקטרוניים וספרי אודיו שחברי ספריית יכולים להוריד ולהזרים לזמן מוגבל. חפש "ספרייה אלקטרונית בקרבתי" או "ספרייה וירטואלית בקרבתי" או נסה את Open Library.

2. ספרים אלקטרוניים

ספרים דיגיטליים בדרך כלל זולים יותר מהספרים הפיזיים. לדוגמה, לכותרים רבים באמזון יש גם מהדורת קינדל זמינה, ואלה עולים פחות מכריכה רכה מודפסת. עבור כמה ספרים ארוכים יותר, הספר האלקטרוני הוא רק חצי מהמחיר של הגרסה המודפסת.

 

לספרים אלקטרוניים יש יתרונות נוספים על פני ספרים פיזיים. הם לא תופסים מקום על מדפי הספרים שלך, שכבר ארוזים אם הם דומים לשלי. ואתה לא צריך קורא אלקטרוני ייעודי כדי לצפות בהם. אפליקציות חינמיות כמו אפליקציית Kindle, אפליקציית Nook, Libby, Adobe Digital Editions ו-Caliber מאפשרות לך לקרוא ספרים דיגיטליים בכל מכשיר נייד.

 

אתה יכול גם למצוא גרסאות דיגיטליות של ספרים רבים באינטרנט בחינם, באופן חוקי. ספריות אלקטרוניות הן מקור מרכזי אחד, אבל גם אם הספרייה שלך לא שייכת לאחד, יש עוד המון אתרים לתיקון הספר שלך.

 

לדוגמה, אמזון, בארנס אנד נובל וחנות iTunes מציעים כמה ספרים אלקטרוניים בחינם. אתר ביקורות הספרים Goodreads מציע גם ספרים באורך מלא וגם טיזרים קצרים שסופרים זמינים לקריאה באינטרנט. אתה יכול גם למצוא יותר מ-60,000 יצירות ברשות הרבים בפרויקט גוטנברג.

 

(טיפ: באתר KSP תוכלו למצוא כל מה שתרצו ולהשתמש בקוד קופון להנחה נוספת).

3. ספרי שמע

ספרי אודיו נותנים לך את החופש ליהנות מסיפור טוב תוך שמירה על ידיים פנויות למשימות אחרות. אתה יכול להאזין על הכביש, במקלחת, או תוך כדי מטלות. כל מכשיר שמשמיע מוזיקה דיגיטלית, כמו מחשב, סמארטפון או נגן מוזיקה ייעודי, יכול לנגן ספרי שמע.

 

הספקית הגדולה ביותר של ספרי אודיו היא Audible, שבבעלות אמזון. תמורת תשלום חודשי קבוע של $7.95, אתה מקבל גישה בלתי מוגבלת לרשימה נבחרה של ספרי אודיו, פודקאסטים ו-Audible Originals (סיפורי אודיו בלעדיים שנוצרו רק עבור Audible). החודש הראשון חינם. שירותי מנוי נוספים לספרי שמע כוללים Downpour ו- Scribd.

 

מאמר זה נכתב על ידי פרומוקוד1 – קופונים.