איך להתגבר על הנטל הרגשי הכרוך בבריחת שתן

איך להתגבר על הנטל הרגשי הכרוך בבריחת שתן

בין אם אתם עוקבים אחר הבלוג הזה, או שזה עתה מצאתם אותנו, רוב הסיכויים שאתם או מישהו קרוב לכם סובלים מבריחת שתן. לכן, סביר להניח שאתם יודעים שבריחת שתן עלולה לבוא עם נטל רגשי על האדם.

 

מלבד המצוקה הפיזית, בריחת שתן גורמת לאנשים לחוש דיכאון, בושה וחרדה. בסקר שנערך לאחרונה על בריחת שתן, 90% מהחולים דיווחו כי הם מרגישים מבודדים, דיכאוניים או חסרי תקווה כתוצאה ממצבם.

 

חלק מזה נובע מהסטיגמה החברתית סביב בריחת שתן. אנשים כל כך חוששים מ"תאונה" פומבית עד שזה מצמצם את יכולתם ונכונותם להשתתף בפעילויות יומיומיות. זה רק מחמיר את מצבם הרגשי, שכן נסיגה מחברים, משפחה ופעילויות שפעם אהבו עלולה ליצור מצב של קיום אומלל מאוד.

 

אבל, למרות שקל ליפול למלכודת השלילית הזו של בריחת שתן, ישנן דרכים לבנות את הביטחון שלכם בחזרה, להביט לבריחת השתן בפנים ולקבל אותה כדי לחיות חיים מלאים ומאושרים. בריחת שתן היא בסך הכל עוד מצב בריאותי, ואין בושה בלהיות אנושיים.

 

להלן מספר דרכים שיסייעו לכם להתגבר על הנטל הרגשי שמגיע עם בריחת שתן:

מצאו את ההגנה הטובה ביותר עבורכם

בראש ובראשונה, לעולם לא תרגישו מספיק בטוחים לחזור לחיים המלאים שלכם אם אתם עדיין חווים נזילות. אל תתביישו לחקור מוצרי ספיגה למבוגרים כדי להגן על עצמכם ולהישאר יבשים. מוצרי ספיגה עברו דרך ארוכה ואנשים רבים מגלים שאף אחד אפילו לא יודע שהם לובשים אותם.

 

מציאת מוצר הספיגה הנכון עשויה לדרוש מכם לעשות עבודה מסוימת – ישנם סוגים רבים ושונים ורמות כושר ספיגה שונות – אך חקר מותגים שונים, מציאת ההתאמה הטובה ביותר עבורכם וידיעת הסוג המתאים ביותר לאורח החיים שלכם בהחלט שווה את המאמץ. אתם תרגישו מוגנים יותר ומוכנים לצאת מחוץ לאזור הנוחות שלכם בביטחון שגם אם תהיה לכם תאונה, איש לא יידע ממנה.

נקטו בפעולה לטיפול ארוך טווח

האם אתם חיים עם בריחת שתן כבר זמן מה? האם אתם יודעים שיש לכם בעיה, אבל אתם נבוכים מדי או מתביישים לבקש עזרה מרופא? או שאולי הדחקתם את הבעיה שלכם כל כך הרבה זמן שאתם רק עכשיו מבינים שזו בעצם בעיה.

 

אתם לא לבד – רוב האנשים מחכים בממוצע 7 שנים לפני שהם מדברים עם רופא. אבל העניין הוא שלנקוט בפעולה ופנייה לטיפול, מעבר למוצרי ספיגה, יכול להיות אחד הדברים המעצימים ביותר שאתם יכולים לעשות בעצמכם. שום דבר לא נותן לנו יותר ביטחון מהידיעה שאנחנו בעצם עושים משהו כדי לטפל בבעיה שלנו. אז קבעו תור לשיחה עם הרופא שלכם כדי לדבר על בריחת השתן בהקדם האפשרי. תאמינו לנו, אתם לא תהיו האדם הראשון שהגיע אליהם עם מצב של דליפות משלפוחית ​​השתן. כמו כן, הרופא שלכם יוכל לספר לכם על אפשרויות טיפול רבות שזמינות עבורכם ויכולות לחולל שינוי אמיתי באיכות החיים שלכם.