טיפים מועילים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מערכת מעקה סיפון

טיפים מועילים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מערכת מעקה סיפון

מעקות סיפון הם לא רק תכונה בטיחותית הכרחית בעת בניית סיפון, אלא הם יכולים גם להוסיף או לגרוע מהמראה של כל סוג של מבנה. לכן חשוב לקחת בחשבון את הגורמים הבאים לפני שתקבל החלטה חשובה מאוד זו:

 

הסגנון האדריכלי של הבניין

באופן אידיאלי, סגנון מעקה הסיפון שנבחר צריך להשלים את הסגנון האדריכלי של הבניין, ללא קשר אם מדובר בבניין מסחרי או בית פרטי. לדוגמה, מעקה ברזל מחושל שחור עם עיצוב קרלי הולך יפה עם גג הרעפים והבניין הטיחבי של בית בסגנון ים תיכוני, בעוד שתא כפרי מוגש טוב יותר על ידי מערכת מעקה מעץ עץ חצוב ביד. מערכת מעקות כרום או פליז מלוטשת תשפר את היופי במבנה זכוכית עכשווי ואילו מערכת ברונזה משפשפת מתאימה יותר על מבנה מעוצב באופן מסורתי.

 

שימוש בבניין

בבניין מסחרי יש סיפון וצרכים למעקות מדרגות שונים מאשר בית פרטי. ולבניין ציבורי כמו בית חולים, ספריה או בניין ממשל יש דרישות מאוד למערכת המעקות המוגדרות לשרת את המבקרים כראוי. לכל עיר, מחוז והמדינה יש קודי בנייה משלהם ולכן חשוב לבדוק קודים מקומיים לפני שבוחרים מערכת מעקה סיפון.

 

תקנות וקודי בנייה ממשלתיים

בהתאם לשימוש בבניין, לממשלת ארצות הברית יש דרישות בנייה מאוד ספציפיות כדי להבטיח את צרכיהם של כל המשתמשים במבנה, כולל אלה עם אתגרים פיזיים. מידע נוסף ניתן למצוא ב- ADA ובמשאבים המופיעים בדף זה.

 

צרכי פרטיות

סיפון הפונה למסלול שביל ציבורי בחוף הים, למשל, יציע פחות פרטיות מאשר הסיפון העליון המשקיף אל נוף יפהפה של אגם או הרים. לחדר שינה או אמבטיה בבית מגורים או בית מלון יהיו דרישות פרטיות שונות מאשר סיפון הנפתח לאזור בריכה או לובי. חשוב להתייחס לדאגות פרטיות אלה בבחירת מערכת מעקה סיפון.

 

חומר

השוק של ימינו מציע אפשרויות רבות בחומרי סיפון. זכוכית, עץ, מתכת, ויניל וחומרים סינתטיים זמינים באפשרויות שישפרו כל סגנון אדריכלי; או שקול מערכות מעקה בהתאמה אישית למראה ייחודי ומותאם אישית. תחזוקה היא גם שיקול כאשר בוחרים במערכות מעקות סיפון. מעט מתכות ועץ יהיה צורך לצבוע מדי פעם וזכוכית דורשת ניקוי תכוף כדי להסיר כתמי מים ממטרות ומזג אוויר.

 

בטיחות

עיין בחזרה לקודי הבנייה המקומיים שלך ולתקנות הממשלה כדי להבטיח התקנה נכונה של מערכת מעקות הסיפון שלך. גובה המעקה, המרווח בין המעקות והגבלות המשקל הם רק חלק מהנושאים שצריך לטפל בהם.

 

קצת זמן שהוקדש לקביעת צרכי מעקה הסיפון שלך ולמחקר קודי בניין יביא לסיפון יפה ופונקציונאלי שאפשר ליהנות ממנו על ידי מבקרי הבית או העסק שלך במשך שנים רבות.

 

לעוד מידע היכנסו לאתר https://www.gotlieb.co.il/

סגירת תפריט